Nowoczesne kliniki dermatologiczne specjalizują się w diagnostyce i leczeniu różnorodnych chorób skóry, włosów i paznokci. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą zapoznać się z najpopularniejszymi zabiegami dermatologicznymi.

W czym pomóc mogą dermatolodzy?

Dermatolog to lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem chorób dermatologicznych. Dobry specjalista pomoże nie tylko przy trądziku i brodawkach, ale również przy stwardnieniu guzowatym. Dermatolodzy prowadzą terapie zarówno dla dorosłych, jak i również dla młodzieży i dzieci.

W wielu klinikach dermatologicznych przeprowadzane są także zaawansowane zabiegi przy użyciu specjalistycznych laserów. Dermatolodzy przy wielu schorzeniach współpracują z chirurgami, dietetykami i alergologami.

Dermatologia ogólna – co trzeba wiedzieć?

Dermatologia ogólna skupia się na leczeniu trądzika zwykłego, różowatego i różnorodnych alergii skórnych. Doświadczona klinika dermatologiczna jest doskonałym wyborem również dla tych pacjentów, którzy mają mniejsze lub większe problemy z atopowym zapaleniem skóry i chorobami bakteryjnymi/wirusowymi skóry.

Dermatolog zajmuje się także leczenie łuszczycy, nadpotliwości i grzybicy. Nie można zapominać również o różnorodnych chorobach włosów i paznokci. Z fachowej pomocy doświadczonego dermatologa mogą skorzystać także osoby po zmianach przednowotworowych i nowotworowych.

Czym jest dermatochirurgia?

Jeżeli chodzi o zabiegi dermatochirurgii to polegają one przede wszystkim na usuwaniu zmienionej tkanki skóry. Chirurg korzysta nie tylko z pomocy skalpela, ale również krioterapii i elektrokoagulacji. Dobra klinika dermatologiczna może być wyposażona także w specjalistyczny laser CO2.

Wszelkie zmiany skórne najczęściej badane są nie tylko makroskopowo, ale również palpacyjnie. Przy poważniejszych problemach niezbędne jest oczywiście skorzystanie z pomocy dermatoskopu.

Podczas konsultacji dermatolodzy przedstawiają możliwe metody leczenia, czy też dokładnie opisują przebieg zabiegu oraz sposób gojenia się skóry. Pamiętać należy również o tym, że po tradycyjnym wycięciu chirurgicznym wykonuje się także badania histopatologiczne. Dobra klinika dermatologiczna oferuje między innymi usuwanie brodawek, kaszaków, włókniaków miękkich, mięczaków zakaźnych i kurzajek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here