Polowanie na dziki to prawdziwe wyzwanie.Zwierzęta te odznaczają się szczególną wrażliwością i potrafią wyczuć zagrożenie z bardzo daleka, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób najskuteczniej na nie zapolować. Gęsty las, teren łowiecki i doświadczony myśliwy posiadający przy sobie odpowiednie akcesoria do polowania to gwarancja łowów zakończonych sukcesem.

Efektywne sposoby upolowania dzikiej zwierzyny.

Jest kilka metod polowania na dziki. Doświadczony myśliwi powinien dobrze wiedzieć, jak reaguje dzik i w jaki sposób porusza się po lesie. Przy wabieniu zwierzęcia skutecznie pomaga naśladowanie jej odgłosów oraz unikanie rozmów. W trakcie deszczowej i pochmurnej pogody czujność dzików spada. Opady deszczu czy podmuchy wiatru sprawiają, że dziki są zdezorientowane i nie są w stanie dobrze wychwycić kroków człowieka. W tym wypadku najlepiej polować z podchodów, niestety to wymaga wiele cierpliwości i długiego spędzenia czasu w lesie.

Polowanie z ambon, które są ustawiane w obszarach o dobrej widoczności, zazwyczaj na skraju gaju to polowanie z tak zwanej zasiadki. Polega na czatowaniu na leśne zwierzęta i czekaniu, aż pojawią się w dogodnym momencie. Podchody czy zasiadka jest idealna dla cierpliwych myśliwych i wymaga oddania celnego, najczęściej jednego strzału. Łowy odbywają się wcześnie rano, o pierwszym brzasku lub w księżycową, jasną noc. Dodatkowo oddanie strzału z wysokości, jest łatwiejsze oraz bezpieczniejsze niż strzały bezpośrednio z ziemi.

Jeśli myśliwy chce przywabić dziki na odległość strzału z ziemi, może polować na tak zwany wab. Za pomocą ust lub instrumentów naśladuje głos zwierząt i przywołuje je do siebie. Dzik myśląc, że wzywa go rywal lub jest blisko potencjalnej ofiary, podchodzi coraz bliżej człowieka. Przy tego typu polowaniach nie obejdzie się bez poznania zachowań zwierząt leśnych, dobrze jest wiedzieć, że dziki posiadają znakomity słuch i węch, jednak słabszy wzrok i to można uznać za ich słabość.

Jakie sprzęty powinien mieć dobry myśliwy?

Już od dłuższego czasu podczas polowań na dziki bez problemu można korzystać z nowoczesnego sprzętu z użyciem noktowizji i termowizji. Ponadto zapalony myśliwy powinien posiadać przy sobie urządzenie odstraszające komary, których w polskich lasach jest bez liku. Dzięki odpowiednim klipsom można przypiąć go do plecaka lub paska, osiągając przy tym pełną swobodę ruchów. Sklep militarno-survivalowy armytec.pl posiada w swojej ofercie wysokiej jakości strzelby oraz amunicję do polowań, a także profesjonalne lornetki od światowej jakości klasy producentów. Dzięki nim wypatrzysz watahę dzików nawet z kilku tysięcy metrów.

Myśliwy nie może zapomnieć o odpowiednim kamuflażu oraz założeniu nakrycia głowy. Odzież myśliwska powinna być przede wszystkim wygodna i bezpieczna oraz wytrzymała. Kurtki oraz spodnie powinny być nieprzemakalne i chronić przed wyziębieniem organizmu i nadmierną utratą ciepła. Wybór profesjonalnej odzieży i obuwia, pozwala zakamuflować między drzewami i pomaga w łatwiejszym tropieniu zwierzyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here