Szczotka to niezbędny przedmiot w łazience każdej kobiety. Oczywiście szczotkę mogą, a nawet powinni używać także mężczyźni. Jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Jak szczotka wpływa na kondycję włosów?

Codzienne, regularne szczotkowanie ma ogromny wpływ na kondycję włosa. Czesanie pobudza skórę głowy, dotlenia ją, poprawia krążenie, a co za tym idzie – wpływa na szybszy wzrost włosów. Czesanie może pomóc w walce o gęste, długie i mocne włosy. Oprócz tego, dobrej jakości szczotki do włosów, pomagają pozbyć się kurzu, brudu czy innych zanieczyszczeń, które gromadzą się na włosach w ciągu dnia. Szczotkowanie rozprowadza sebum po całej długości włosa, tworząc naturalną barierę ochronną, zapobiegając tym samym jego przesuszaniu, łamaniu czy kruszeniu. Szczotka pomaga także rozprowadzić odżywkę czy maskę dokładnie, na całej długości włosów. Pamiętaj, aby regularnie czyścić i myć swoją szczotkę.

Jaką szczotkę wybrać?

Na rynku dostępne jest wiele modeli szczotek, z różnego rodzaju materiałów. Najlepiej jednak kupować je w sprawdzonych miejscach, takich jak fryzjerskisklep.pl. Masz wtedy pewność, że szczotki fryzjerskie są wykonane z najwyższej jakości materiałów i nie będą niszczyć pasm. Najlepiej wybierać te płaskie lub półokrągłe. Przeznaczone są do codziennej pielęgnacji włosów. Te okrągłe z kolei przeznaczone są do stylizacji włosów. Najbardziej uniwersalną szczotką jest ta wykonana z włosia dzika. Jest ona bardzo delikatna. Dobrze masuje skórę głowy, delikatnie rozczesuje włosy, nie szarpiąc ich, domyka łuski i nabłyszcza. Do włosów cienkich, delikatnych czy wypadających możesz zakupić szczotkę z plastikowymi ząbkami, zakończonymi kuleczkami (osłonkami). Dobrze rozczesuje pasma, nie szarpiąc ich. Na rynku znajdziesz także połączenie tych dwóch szczotek – włosie (naturalne lub syntetyczne) poprzetykane jest plastikowymi zębami. Takie rozwiązanie jest dobre dla posiadaczek włosów gęstych, ale cienkich i kruchych. Połączenie zalet różnego rodzaju igieł może wspomóc Twoją walkę o bujną czuprynę. Włosy kręcone możesz czesać drewnianymi lub bambusowymi szczotkami. Spróbuj jednak nie robić tego na sucho, a jedynie po umyciu, gdy już nałożysz odżywkę – zapobiegniesz puszeniu i poprawisz skręt włosa. Niezależnie od typu włosów, możesz zaopatrzyć się w szczotkę z jonizacją, która zapobiegnie elektryzowaniu się czupryny. Jeśli zamierzasz suszyć włosy na szczotce, postaw na taką, która posiada szerszy rozstaw zębów oraz otwory, które ułatwiają przepływ powietrza.

Dobór odpowiedniej szczotki do włosów może zabrać sporo czasu, jednak zdecydowanie warto to zrobić, by w przyszłości móc cieszyć się piękną, gęstą i błyszczącą czupryną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here