Jeśli chodzi o zabiegi chirurgii plastycznej, na które najczęściej decydują się kobiety i mężczyźni, liposukcja znajduje się w pierwszej czwórce – i nie bez powodu. Zabieg ten, który można wykonać na prawie każdej części ciała, usuwa niechciane złogi tłuszczowe, znacznie poprawiając kontury ciała i podnosząc w ten sposób samoocenę pacjenta. Chociaż zalety tego zabiegu są niezliczone, przed podjęciem decyzji o poddaniu się liposukcji należy mieć świadomość zarówno zalet, jak i wad tego zabiegu.

Zalety liposukcji

W przeciwieństwie do innych zabiegów modelowania sylwetki, liposukcja jest zabiegiem małoinwazyjnym, który można wykonać w znieczuleniu miejscowym, przy mniejszym ryzyku i krótszym czasie operacji. Jednak czas trwania procedury będzie różny w zależności od zastosowanej techniki i liczby leczonych obszarów. Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, wykorzystuje serię drobnych nacięć, co oznacza, że kolejne blizny są znacznie mniejsze niż te powstałe po innych zabiegach modelowania sylwetki. Chociaż liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym, poprzez usunięcie upartych złogów tłuszczu, procedura ta może zachęcić pacjentów do utrzymania zdrowego stylu życia i ułatwić przyszłą utratę wagi. Liposukcja brzucha daje trwałe efekty. Po usunięciu tłuszcz nie regeneruje się ani nie odrasta. Jednak pacjent musi utrzymywać stałą wagę, aby zapobiec rozwojowi nowych komórek tłuszczowych.

Liposukcja poprawia kontury ciała, umożliwiając lepsze dopasowanie odzieży, co może mieć ogromny wpływ na wizerunek i samoocenę pacjenta. Liposukcja cena nie jest tak wysoka jak innych zabiegów chirurgii plastycznej.

Wady liposukcji

Chociaż wyniki liposukcji są trwałe, należy mieć świadomość, że przyszły przyrost masy ciała, ciąża i starzenie się mogą mieć wpływ na jej wyniki. Chociaż zajście w ciążę po liposukcji jest bezpieczne, może to niekorzystnie wpłynąć na jej efekty. Pacjenci, którzy nie zobowiązują się do utrzymania zdrowego stylu życia po liposukcji, mogą zauważyć, że pozostałe komórki tłuszczowe powiększają się. Chociaż liposukcja skutecznie usuwa uparty tłuszcz, nie rozwiązuje problemu luźnej skóry, cellulitu czy rozstępów. Liposukcja brzucha nie jest zabiegiem odchudzającym. Nie może leczyć otyłości, a w niektórych przypadkach pacjenci mogą być zmuszeni do utraty wagi, aby zakwalifikować się do procedury. Niektórzy pacjenci mogą osiągnąć podobne rezultaty poprzez dietę i ćwiczenia, jednak odsysanie tłuszczu jest przeznaczone dla pacjentów prowadzących zdrowy tryb życia i po prostu nie mogących w naturalny sposób osiągnąć pożądanych rezultatów. Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, choć rzadko, istnieje ryzyko krwawienia, infekcji, przejściowego drętwienia, oparzeń skóry i niepożądanej reakcji na znieczulenie. W porównaniu z innymi zabiegami, liposukcja cena nie jest wysoka, jednak nadal może być poza zasięgiem niektórych pacjentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here