Krótkowzroczność, zwana też miopią, to często występująca wada wzroku. Wynika ona z nieprawidłowej budowy oka, którego elementy optyczne są zbyt wypukłe. Uniemożliwia to skupianie się promieni na siatkówce, w efekcie czego obraz jest rozmyty w trakcie wpatrywania się w bliskie obiekty i przedmioty. Utrudnia to wykonywanie takich czynności jak pisanie, czytanie czy korzystanie ze smartfona. Na szczęście krótkowzroczność można skutecznie korygować. Do wyboru są okulary lub soczewki kontaktowe.

Okulary korygujące na krótkowzroczność

Tradycyjnym sposobem korygowanie krótkowzroczności są indywidualnie dobierane okulary, które posiadają szkła wklęsło-wypukłe i rozpraszające. Dzięki nim człowiek znów widzi ostro i może bez problemu wykonywać takie czynności jak szycie, czytanie książki czy korzystanie z tabletu. Niektóre osoby nakładają okulary tylko do tego typu aktywności, wszystko jednak zależy od natężenia wady. Okulary to więc naturalne i praktyczne rozwiązanie, które ma jednak mankamenty. Łatwo je zgubić lub uszkodzić. Utrudniają, a czasem uniemożliwiają one wykonywanie pewnych sportów. Są także czułe na warunki atmosferyczne, np. często parując. Warto więc rozważyć skorzystanie z soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe na krótkowzroczność

Soczewki kontaktowe działają dokładnie na tej samej zasadzie, co szkła okularów. Nakłada się je jednak bezpośrednio na oczy. Niektóre osoby skarżą się na to, że soczewki wymagają specjalnej pielęgnacji, również ich zakładanie i zdejmowanie może być początkowo problematyczne. Mimo to mają one dużo więcej zalet niż wad. Nie można ich uszkodzić, nie reagują one na czynniki pogodowe. Nie zasłaniają twarzy i umożliwiają prowadzenie aktywnego życia. Decydując się na soczewki kontaktowe marki Acuvue, można liczyć także na inne benefity. Zostały one wykonane z miękkich, elastycznych i przepuszczających tlen materiałów, dzięki czemu są komfortowe. Posiadają one także składnik nawilżający i filtry UV, chroniąc oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Więcej informacji można znaleźć na stronie Acuvue.pl.

Okulary i soczewki kontaktowe skutecznie korygują miopię. Wybór między nimi jest więc sprawą indywidualną. Są osoby, które w zależności od okazji stosują okulary lub soczewki. Oba rozwiązania mają swoje zalety, choć soczewki zdają się ich mieć o wiele więcej. Decydując się na tę opcję, warto sięgnąć po produkty dobrej jakości. Soczewki wysokiej klasy oferuje firma Acuvue, z której ofertą zapoznać można się poprzez stronę internetową Acuvue.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here