Bezpieczeństwo w czasie pandemii to coś, na co wszyscy nauczyliśmy się zwracać szczególną uwagę. Można o nie dbać na wiele sposobów. Niekonieczne musi to oznaczać izolowanie się od innych ludzi. Przy zachowaniu właściwych środków ostrożności i pamiętaniu o kilku zasadach, można prowadzić życie prawie tak, jak przed pandemią.

Maseczki ochronne – dlaczego są tak ważne?

Podstawowym środkiem ochrony osobistej stosowanym podczas pandemii są maseczki ochronne. Warto przy tym pamiętać, że nie wszystkie maseczki chronią tak samo dobrze. Powinny one przede wszystkim dobrze przylegać do twarzy i być zaopatrzone w skuteczny filtr (przynajmniej N95). Popularne maseczki chirurgiczne stanowią raczej słabą ochronę przed zakażeniem, choć oczywiście i tak zmniejszają ryzyko.

Pory materiału, z którego wykonana jest maseczka, są na tyle małe, by zatrzymać kropelki bioaerozolu, w którym przenoszony jest wirus. Dobrze dopasowana i właściwie noszona maseczka zabezpiecza nie tylko użytkownika, ale również innych.

Czy warto używać rękawiczek nitrylowych bezpudrowych?

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe stały się w ostatnim czasie bardzo popularnym produktem. Należy wiedzieć, że dużą rolę w transmisji wirusa z jednych osób na drugie ma fakt, że łatwo osiada on na powierzchniach. Spore znaczenie mają również niekorzystne nawyki jak na przykład zasłaniania twarzy dłonią podczas kichania, czy kaszlu i chwytanie tą samą dłonią za klamkę.

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe pozwalają na zabezpieczenie siebie w miejscach publicznych. Wykonuje się je z materiału przyjaznego dla skóry i niealergizującego, dzięki czemu mogą być noszone przez długi czas. Świetnie nadają się również do pracy, w której wymagane jest przestrzeganie zwiększonego poziomu higieny, jak na przykład praca w gastronomii, fryzjerstwie, czy wielu zawodach medycznych.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Bardzo ważna jest również dezynfekcja powierzchni, z którymi wchodzi się w kontakt. Dobrym zwyczajem jest noszenie przy sobie niewielkiej buteleczki ze środkiem dezynfekcyjnym, którego można użyć na przykład w publicznej toalecie.

Dobrym pomysłem jest również kupowanie przede wszystkim produktów opakowanych, które można łatwo umyć lub wydezynfekować. Świetnie nadaje się do tego celu odpowiednio rozcieńczony spirytus spożywczy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here