Praktycznie większa część kobiet, każdego dnia podczas wykonywania makijażu używa pudru. Jego zadaniem jest utrwalenie makijażu oraz sprawienie, żeby cera była jednolita i nieskazitelna. Puder mineralny w ostatnim czasie stał się dość popularny, głównie ze względu na swoje dobroczynne właściwości oraz pełną naturalność. Czym się wyróżnia, na tle innych?

Czym puder mineralny, różni się od tradycyjnego?

Puder mineralny zawiera wyłącznie naturalne składniki, to jest główna cecha, która go wyróżnia. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko pojawienia się podrażnień i uczuleń. Polecany jest dla skóry wrażliwej oraz alergicznej. W składzie pudru mineralnego nie znajdziemy sztucznych barwników, ani konserwantów, a dodatkowo jego cena nie różni się znacznie od klasycznego pudru.

Puder mineralny – jak wybrać odpowiedni?

Na rynku pojawiają się co chwilę nowe produkty, które warto testować. Jednak jak wybrać ten odpowiedni puder mineralny? Podczas wyboru pudru mineralnego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na skład kosmetyku. Im więcej w nim składników naturalnych, tym lepiej.
Kolejna ważna rzecz, to dobranie produktu do typu naszej skóry. Dostępne są pudry mineralne matujące oraz rozświetlające. Jeżeli nasza cera się przetłuszcza, zdecydowanie lepszym wyborem jest puder matujący, z kolei jeżeli jest sucha, wybierzmy puder rozświetlający.

Przeczytaj też: http://myszkowiec.com.pl/czego-nie-mozna-robic-po-botoksie/

Działanie pudru mineralnego

Puder mineralny mimo, że pełni funkcję podkładu, czyli tuszuje niedoskonałości naszej cery, to jeszcze dodatkowo ją odżywia. Puder mineralny to świetny kosmetyk wyrównujący koloryt skóry oraz nadający zdrowe wykończenie. Kolejna jego zaleta, to brak właściwości komadogennych, czyli nie zatyka porów oraz to, że może być stosowany przez alergików.

Jak nakładać puder mineralny?

Aplikacja pudru mineralnego jest zupełnie inna, niż tradycyjnego. Dla niektórych może być kłopotliwa, ale wystarczy odrobina wprawy i później pójdzie już z górki. Aby zaaplikować puder mineralny na skórę twarzy, należy zaopatrzyć się w odpowiedni pędzel. Jest to podstawa, bez niego nie damy rady. Pędzelek powinien być zbity i gęsty, najlepszy będzie typ kabuki.

W przypadku pudru mineralnego mniej, znaczy więcej. Dlatego, należy o tym pamiętać. Na wieczko wysypujemy niewielką ilość produktu, następnie wmasowujemy go w pędzelek i zaczynamy nakładanie. Należy to robić za pomocą ruchów stemplujących lub poprzez ‚wcieranie’ produktu w skórę, za pomocą okrężnych ruchów.

Źródło: https://www.majestysite.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here