Donice na balkonie stanowią ważny element dekoracyjny, który sprawia, że nasz balkon prezentuje się bardzo korzystnie. Jeżeli umieścimy w nich rośliny, możemy zamienić balkon w zielone królestwo. Jeżeli zastanawiasz się jakie donice na balkon wybrać, przeczytaj nasz artykuł, a z pewnością Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

Na to warto zwrócić uwagę

Wybierając donice na balkon zwróć uwagę na jakość jej wykonania, wytrzymałość na czynniki zewnętrzne oraz wielkość. Pamiętaj, że nie każda doniczka sprawdzi się na balkonie. Niektóre z nich jeżeli zostaną wystawione na działanie czynników zewnętrznych takich jak deszcz, mróz czy wiatr mogą pęknąć. Sprawdź ofertę sklep.cermax.com.pl, w której znajdziesz donice odpowiednie na balkon.

Jaka powinna być donica na balkon?

Kluczową cechą jaką powinny posiadać doniczki przeznaczone na balkon jest wytrzymałość na zmienne warunki pogodowe. Duże donice powinny charakteryzować się stabilnością tak, aby się nie przewracały. Z kolei doniczki do powieszenia, powinny być wyposażone w mocne i solidne uchwyty, dzięki którym mocowanie będzie bezpieczne. Pamiętaj również, aby doniczka na balkonie stworzyła jedną całość z pozostałymi elementami na balkonie, jakimi są chociażby meble czy podłoga.

Jaką donicę wybrać na duży balkon?

Donice o większych rozmiarach zdecydowanie lepiej będą pasowały do balkonów, których wielkość jest spora. Donice w kształcie skrzynki o drewnianym wykończeniu mogą podkreślić naturalny charakter balkonu. Pamiętaj jednak, że drewniane doniczki należy zabezpieczyć przed wilgocią. Chyba że jest to drewno egzotyczne, to wtedy takiej konieczności nie ma. Na dnie donicy ułóż podziurkowaną folię, dopiero potem powinno się wysypać do niej ziemię. Ceramiczne donice warto ułożyć w rzędzie, gwarantujemy, że taka kompozycja prezentuje się bardzo ładnie. Są one zresztą dobrym rozwiązaniem nie tylko na balkon. Doniczki ceramiczne charakteryzują się przecież ogromnym przepuszczaniem powietrza, które sięga aż do korzeni rośliny. Jest to spowodowane jej porowatemu materiałowi. W przypadku, gdy jesteś posiadaczem naprawdę dużego balkonu – zastanów się na wysokimi donicami. Sklep.cermax.com.pl oferuje wszystkie wyżej wspomniane produkty.

Donice na mały balkon – jakie wybrać?

Jeżeli Twój balkon należy do tych mniejszych, doniczki warto wybierać przede wszystkim ze skrzynek i pojemników, które można zawiesić na balustradzie. Skrzynki zawieszane na barierkach są skierowane na zewnątrz co z pewnością będzie efektownie prezentowało się w przypadku, gdy ktoś z dołu popatrzy na Twój balkon. Aby jednak ozdobić wnętrze balkonu lepiej postawić na mniejsze donice, postawione w rządku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here