Warszawa to przyjazne, piękne, ale i niebywale dynamiczne miasto. I nie chodzi tu tylko o fakt, że żyje się tu szybciej niż w innych miastach Polski. Stolica Ciągle się zmienia. Jeśli nie było się w niej przez kilka czy kilkanaście lat, to niektórych jej miejsc trudno będzie wręcz nie poznać. Wiele ulic zostało bowiem odrestaurowanych, projektowane są co chwila nowe budynki użyteczności publicznej, a przez całe miasto szybko przemkniemy dzięki stale rozrastającej się sieci stacji podziemnego metra. Rozwija się również długość ścieżek rowerowych.

Kilka topograficznych ciekawostek

Weekend, aby zobaczyć w Warszawie tylko te nietypowe i mniej znane atrakcje, to zdecydowanie za mało. Niektóre spośród turystycznych punktów must have położone często są w odległych od siebie miejscach. A nasza stolica to przecież ponad pięć tysięcy ulic, alei, rond czy placów. Długość samych dróg wynosi z kolei blisko trzy tysiące kilometrów.

Najbardziej reprezentacyjną dzielnicą stolicy jest Śródmieście, najliczniejszą jeśli chodzi o biura – Mokotów, a na warszawskim Starym Mieście znajdziemy najstarsze miejskie zabytki. Najdłuższą spośród warszawskich ulic jest Wał Miedzeszyński, ciągnący się wzdłuż prawego brzegu Wisły. Największym placem jest Plac Defilad. Do najbardziej znanych ulic Warszawy należą Marszałkowska, Krakowskie Przedmieście przechodzące w Nowy Świat oraz Aleje Jerozolimskie.

Niestandardowe atrakcje turystyczne – top 5

Ale Warszawa to również mniej oblegane miejscówki z równie dużym potencjałem jeśli chodzi o turystykę niekonwencjonalną. Wśród nich wymienić należy m.in. Muzeum Neonów znajdujące się w dizajnerskim Soho, będącym częścią dzielnicy Praga.

Kolejna ciekawa miejscówka to Bazar Różyckiego, w którym zatrzymał się czas i oblicza Pragi, jakie pamiętają już tylko jej najstarsi mieszkańcy.

Jeśli chcemy poobcować z dziką, niesamowitą przyrodą i zrelaksować się na łonie natury, koniecznie musimy zobaczyć Kampinoski Park Narodowy, znajdujący się na obrzeżach miasta. Oczywiście mowa tu wyłącznie o jego fragmencie, gdyż cały rozciąga się aż na przestrzeni pięćdziesięciu kilometrów.

Kopiec Powstania Warszawskiego przy ulicy Bartyckiej, to symboliczne miejsce, znajdujące się z dala od zatłoczonych, turystycznych atrakcji. Usypany został z gruzów zniszczonej Warszawy. Jest to miejsce wzruszające, pełne wojennej historii.

Fort Bema, to z kolei miejsce, w którym cofniemy się do XIX-wiecznej Warszawy, aby poczuć klimat jej dawnych fortyfikacji obronnych. Niebywale klimatyczne miejsce, idealne na dłuższy spacer w otoczeniu pięknej przyrody i starych, potężnych murów.

W trakcie weekendowych peregrynacji nie może oczywiście zabraknąć degustacji prawdziwej polskiej kuchni serwowanej przez najlepszych warszawskich restauratorów. W tym celu trzeba oczywiście odwiedzić sprawdzoną restaurację z kuchnią polską.

Gdzie najlepiej poczuć smaki Warszawy?

Restauracji w Warszawie jest bez liku. Ale jeżeli chcemy stołować się u najlepszych z najlepszych, to warto skierować kroki na warszawską Starówkę, gdzie znajduje się restauracja U Fukiera https://www.ufukiera.pl/, która od ponad trzydziestu lat jest pod opieką najbardziej znanej polskiej restauratorki i mistrzyni kuchennych rewolucji, czyli charyzmatycznej Magdy Gessler.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here