Toksyczne związki są wszędzie wokół nas. Wdychamy je razem z powietrzem, wnikają przez naszą skórę, a wreszcie połykamy je razem z pożywieniem. Niskie dawki metali ciężkich nie są bardzo szkodliwe, jednak udowodniono wieloma badaniami, że gromadzące się w organizmie metale ciężkie mogą prowadzić do mutacji komórek, a tym samym powstawania wielu nowotworów, min. układu krążenia, czy układu pokarmowego. Warto więc zastanowić się jak walczyć z zatruwaniem naszych organizmów metalami ciężkimi i co możemy zrobić, aby była ona skuteczna. Z niniejszych rozważań dowiesz się również jaką rolę odgrywa w tym procesie spirulina.

Ograniczenie wchłaniania metali ciężkich, czyli co zależy od Ciebie

Źródłem metali ciężkich, a dokładniej rtęci gromadzącej się w organizmie mogą być plomby dentystyczne, a dokładnie specyficzny ich rodzaj czyli amalgamatowe. Jeśli takie posiadasz powinieneś wymienić je na takie, które nie zawierają szkodliwych związków. Kolejną kwestią, która zależy od Ciebie jest rzucenie palenia. Jest ono źródłem skażenia kadmem. Można również ograniczyć spożywanie produktów pochodzących z niepewnych źródeł. Śladowe ilości rtęci, kadmu, a także ołowiu i innych metali ciężkich mogą się znaleźć w rybach słodkowodnych, owocach morza, morskich rybach głębinowych, mięsie pochodzącym z hodowli masowej, warzywach i owocach pryskanych pestycydami i niedokładnie wymytych, przetworzonej żywności, kofeinie i alkoholu, a nawet kanapkach, uprzednio pakowanych w aluminiową folię spożywczą. W przypadku pracy w miejscach, gdzie jest się narażonym na kontakt z metalami ciężkimi należy codziennie dobrze wietrzyć pomieszczenia, a także przestrzegać przepisów BHP dotyczących, np. odzieży ochronnej. Warto również znaleźć naturalną alternatywę dla środków chemii gospodarczej stosowanej w domu. Mogą być nią np. soda oczyszczona, ocet i woda.

Dieta bogata w błonnik i selen – wspomoże metabolizowanie metali ciężkich

Spożywanie dużej ilości błonnika pokarmowego jest kluczowe dla właściwej pracy jelit. Dlatego najlepiej spożywać go w naturalnej postaci zielonych warzyw, takich jak kapusta, brukselka, brokuły czy szpinak. Są one dodatkowo źródłem chlorofilu, który ma działanie oczyszczające krew z toksyn. Bardzo istotny jest również pierwiastek, który jest potrzebny organizmowi w śladowych ilościach, jednak w wielu dietach bardzo go brakuje. Naturalnie można go dostarczyć w formie orzechów brazylijskich, jajek czy brokułów. Alternatywą są także drożdże. Warto dodawać również do wielu potraw kolendrę, która ma zdolność eliminowania złogów rtęci i innych metali ciężkich.

Algi skuteczną bronią w walce z nagromadzonymi w organizmie metalami ciężkimi

Śladowe ilości metali ciężkich gromadzone w organizmie przez lata powodują wiele nieswoistych dolegliwości ze strony układu pokarmowego jak nudności i biegunki, a także uczucia przelewania się w żołądku, czy bólów głowy. Jednymi z objawów podtrucia metalami ciężkimi mogą być również problemy skórne oraz chroniczne zmęczenie. Aby się ich pozbyć warto sięgnąć po skuteczną broń jaką są algi morskie, pochodzące z wód słodkowodnych. Należą do nich spirulina, a także chlorella. Spirulina – suplement diety zawiera wiele cennych witamin oraz mikro i makroelementów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania. Oczywiście znajdziemy w nim żelazo, chrom, mangan, a także witaminy A, B12 czy K. Spirulina jest również cennym źródłem oczyszczającego chlorofilu. Ma zdolność wiązania metali ciężkich i pozwala przywrócić organizm do stanu równowagi PH, czyli odpowiedniej proporcji związków kwasowych i zasadowych, w proporcji 4:1 dla związków zasadowych. Dzięki temu można odzyskać siły witalne i lepszą kondycję psychofizyczną.

Aktywność fizyczna – panaceum na wiele dolegliwości

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Ta maksyma to nie pusty slogan, a trening aerobowy, który powoduje u nas lekką zadyszkę, wystarczy by uaktywnić enzymy skuteczne w niwelowaniu metali ciężkich. Są one wydalane również poprzez skórę, a więc pot. Zatem wystarczy po takim wysiłku wziąć chłodny prysznic, by poczuć się od razu lepiej. Toksyn można pozbyć się również w saunie parowej, która wyzwala otwarcie porów skóry i wzmożone pocenie. Nic dziwnego, że po wyjściu z sauny można odczuwać lekkie zawroty głowy, czy odczuć przyspieszenie metabolizmu. To sposób na detoksykację, który można stosować razem ze zbilansowaną dietą.

Spirulina – suplement diety jest skutecznym sposobem na pozbycie się metali ciężkich z organizmu. Warto oczywiście włączyć w taką detoksykację również zbilansowaną dietę, aby efekt był trwały i odczuwalny. Ze względu na ciągły kontakt z metalami ciężkimi detoksykację należy powtarzać cyklicznie, co pewien czas. Warto poradzić się w tej kwestii również lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here