Eko produktyZdrowie – wszyscy bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że zdrowie to najcenniejszy dar jaki mogliśmy dostać. Nie od dziś wiadomo, że człowiek zdrowy to człowiek szczęśliwy. Czyż więc nie jest lepiej cieszyć się życiem w sposób najlepszy z możliwych, dla każdego z nas zamiast biegać od lekarza do lekarza ? Oczywiście, że tak, a jednym ze sposobów skutecznego zadbania o siebie jest zdrowe odżywianie się. Mówiąc to mam na myśli spożywanie produktów, które powstają z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wszystkie te, których produkcja a co za tym idzie-jakość nie koniecznie jest dobra (składniki odżywcze, obecność substancji obcych, często szkodliwych dla zdrowia człowieka) powinniśmy na stałe wyeliminować z naszego jadłospisu.

Produkcja zdrowej żywności

Bio jedzenie – do jego wyprodukowania stosuje się tylko i wyłącznie naturalne nawozy takie jak obornik, kompost, nawozy zielone, sproszkowane minerały ( skały naturalne ), odchody ptaków. W żadnym przypadku do bio produkcji nie należy używać nawozów syntetycznych ( sztucznych, produkowanych przez człowieka). To samo tyczy się ochrony roślin przeciwko owadom, chwastom i grzybom pasożytniczym powodującym choroby roślin. Aby nie dopuścić do pojawienia się szkodników używa się pułapek feromonowych, oraz należy zadbać o odpowiednie warunki do bytowania ptaków, które w idealny wręcz sposób oczyszczają sad z owadów żerujących na liściach.

Dlaczego lepsza jest zdrowa żywność

Warzywa i owoce, które pochodzą z upraw ekologicznych zawierają w sobie dużo wyższy procent masy suchej i mniej wody w porównaniu do ich odpowiedników żywności konwencjonalnej. Ekoprodukty dzięki temu posiadają większą gęstość energetyczną, oraz dostarczają wiele składników mineralnych do naszego organizmu. Warzywa i owoce mają w sobie dużo większa zawartość witaminy C, beta-karotenu i cukrów. Ekoprodukty charakteryzują się również i przede wszystkim wyższą jakością smakowo-aromatyczną, są łatwiejsze do przechowania zimą (ze względu na brak jakichkolwiek substancji sztucznych po prostu się nie psują) Natomiast [h]bio jedzenie[/h] pochodzenia zwierzęcego wykazuje dużo wyższy stopień zagęszczenia mięsa w porównaniu do żywności z hodowli konwencjonalnej. Smak i zapach mięsa ekologicznego jest wyraźniejszy, mięso jest bardziej aromatyczne i soczyste. Spowodowane jest to tym, że zwierzęta gospodarstwa ekologicznego żyją aktywnie, są karmione tylko świeżymi produktami, które znajdą na polu, łące, pastwisku, ogrodzie czy działce, ich mięso zawiera mniej tłuszczu i tak samo jak w mleku jest w nim dużo niższa zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych a wyższa nienasyconych.

Czy zdrowe jedzenie jest dużo droższe

Zdrowe odżywianieNo właśnie, spróbujmy odpowiedzieć na pytanie czy zdrowa żywność jest droga ? Na rynku produkty wysokiej jakości maja zawsze wyższą cenę i nic w tym dziwnego dla nas kupujących. W związku z tym, że żywność ekologiczna musi spełniać specjalne wymogi, które określane są przez ustawodawstwo polskie i europejskie. Jakość takiej żywności jest w stu procentach gwarantowana procesami certyfikacji oraz kontroli. To właśnie dzięki tym metodom produkcji oraz naturalnym zabiegom pielęgnacyjnym jest nie tylko zdrowsza, ale również lepiej smakuje. To, że zdrowa żywność kosztuje trochę więcej – wszyscy wiemy. Poprzez sprytne podejście do sprawy, możemy jeść zdrowo nie tracąc przy tym na zasobności naszej kieszeni. Po prostu – zmiana nastawienia może być zmianą korzystną nie tylko dla naszego portfela ale przede wszystkim organizmu. Jeżeli przeznaczymy trochę większą ilość pieniędzy na zakup jaj, mięsa, owoców i warzyw z dobrego ekologicznego źródła – szybko tę nadwyżkę zgubimy w oszczędnościach, gdyż przestaniemy jeść fast foody, ograniczymy w dużym stopniu spożywanie słodyczy. Ponadto jedzenie produktów z ekologicznych źródeł – zdrowych, sycących, pożywnych i wartościowych zapewni nam dużo większą odporność organizmu na wszelkiego typu wirusy, a co za tym idzie – zero lekarzy i wydatków na leki. Nasze piękne włosy, lśniąca skóra i mocne paznokcie to po prostu gwarancja przy odpowiednim sposobie odżywiania. Zatem warto zainwestować trochę większą sumę pieniędzy na dobrej jakości ekologiczne jedzenie, ponieważ będzie to dla nas bardzo opłacalne rozwiązanie.

Podsumowanie

Zdrowe odżywianie – wybór należy do nas. W dzisiejszych czasach ciągłej pogoni za pieniądzem, kiedy często brakuje nam chwili, aby zastanowić się, zwolnić i pomyśleć. Pomyśleć o sobie, swoich dzieciach, rodzinie, najbliższych. Zastanówmy się trochę i podejmijmy decyzję :od dzisiaj zwracam uwagę na to co jem ja i moja rodzina. Niech ten temat nie zniknie z naszych serc po przeczytaniu tego artykułu. Niech zakorzeni się na dobre i trwa w naszych umysłach. Popularne dziś tak bardzo hasło jesteś tym co jesz, niech na stałe wkomponuje się nam wszystkim w głowę jak przysłowiowy amen w pacierzu. Dzięki zdrowej diecie opartej na jedzeniu wartościowych produktów bogatych w składniki odżywcze, witaminy, minerały zachowamy dłużej młodość a nasze dzieci bystrość umysłu i doskonały rozwój fizyczny. Nie zastanawiajmy się. Postawmy na życie bez chemii na talerzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here