Wzrok, duża część osób uważa, że można go odmłodzić. Tylko jak to zrobić? Dbamy o swój organizm, niestety zaniedbując nasze oczy. Należy pamiętać, że oczy także naturalnie się zdarzają. Już po 40-tym roku życia nasz wzrok się starzeje. Starczowzroczność, bardzo często nazywana presbiopią, to powszechnie znany problem. Pojawia się on u osób, które nawet nie miały problemów z widzeniem. Z upływem lat, każda soczewka twardnieje, traci swoją elastyczność. Nasza źrenica staje się węższa i jest zdecydowanie mniej czuła na światło.

Jakie są jej objawy? Jak ją rozpoznać?

Pierwszymi objawami są: brak ostrości, trudności z czytaniem. Jeśli zauważamy u siebie takie problemy należy zwrócić się do okulisty. Lekarz przedstawi nam właściwe metody leczenia. Medycyna pozwala nam na rozpoznanie wad wzroku i dostosowania właściwego leczenia. Dlatego już dziś możemy poprawiać swój komfort życia. Najlepszym, a zarazem najbardziej popularnym sposobem będzie noszenie okularów lub soczewek kontaktowych.

Okulary i soczewki dobre na wszystko?

Niestety okulary oraz soczewki kontaktowe mogą się wydawać mało komfortowe. Dlaczego? Wszystko przez modę, trendy. Okulary czasami przeszkadzają nam w codziennych czynnościach. Na przykład w aktywności, uprawianiu sportów. Osoby które mają wadę pomiędzy 3 a 3,5 dioprii, niemożliwe jest dobranie okularów w taki sposób aby widziały idealnie. Nosząc okulary mamy pewne ograniczenia, należy pamiętać, aby ich nie połamać, aby nie porysować. Dlatego tak dużo osób decyduje się na noszenie soczewek kontaktowych. Należy jedynie przestrzegać pielęgnacji oraz zaleceń higienicznych. Niestety wiele osób nie może się przyzwyczaić do codziennego wkładania i wyciągania soczewek. Szczególnie należy zachować ostrożność w przypadku kobiet, które wykonują makijaż. W takim układzie nie można stosować niektórych kosmetyków do oczu. Mowa tutaj o tuszu do rzęs wydłużającym. Oczy to podstawowy narząd naszej komunikacji. Dlatego właśnie wcześniej wykryte wady wzroku dają zdecydowanie większe szanse na wyleczenie.

Dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku laserowa kolekcja wzroku. To nowoczesna technologia, która sprawdza się na całym świecie. Nie tylko poprawia komfort widzenia, ale także całe nasze życie. Na pewno w tym celu powinniśmy rzucić wszelkie nałogi, w tym palenie papierosów. Palenie papierosów może się przyczyniać do pogorszenia naszego wzroku. Zwłaszcza kiedy cierpimy na choroby przewlekłe. Mowa tutaj o nadciśnieniu tętniczym czy niedoczynności tarczycy, a nawet cukrzycy. Warto także kontrolować każdy zakup na lek bez recepty. Jak się okazuje niektóre antybiotyki, a także antydepresanty potrafią pogorszyć nasze pole widzenia. Bardzo ważne jest także stosowanie właściwych kosmetyków. Jeśli regularnie używamy najróżniejszych kosmetyków, powinniśmy sprawdzać ich daty ważności. Dając za przykład przeterminowany tusz do rzęs czy krem pod oczy. Może doprowadzić do naprawdę poważnych konsekwencji.

Przeterminowane kosmetyki mogą skutkować alergią, infekcją lub zaczerwienieniem wokół oczu. Dlatego po otwarciu kosmetyku, należy napisać datę, kiedy po raz pierwszy go użyliśmy. W ten sposób unikniemy wielu niepotrzebnych reakcji skórnych. Bardzo ważne jest, abyśmy nie używali jednego kosmetyku dłużej 5 miesięcy. Szczególnie powinniśmy tego przestrzegać, kiedy mamy wrażliwe oczy. Na przykład widząc etykietę kosmetyku, na którym pisze, omijając okolice oczy, powinniśmy tak go stosować, aby kosmetyk nie dotarł do naszych oczy. Należy przestrzegać zaleceń producenta.

Bardzo ważne jest również przechowywanie leków w odpowiednich warunkach. Opakowania być szczelnie zamknięte. Tym bardziej kosmetyki nie powinny się znajdować w nasłonecznionych miejscach. Niektóre kosmetyki należy przechowywać w lodówce, zwłaszcza takie, które były robione na konkretne zamówienie, na przykład w aptece. Odpowiadając na pytanie, czy możemy odmłodzić wzrok, można powiedzieć, że nie ma jednoznacznych środków, które w jednej chwili poprawią nam jakość widzenia. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie dbać o nasze oczy przez całe życie.

Niezależnie od tego ile mamy lat, w jakiej grupie ryzyka się znajdujemy. Nie zależy to ani od płci, ani od stanu naszego zdrowia. Chociaż niektóre nieleczone dolegliwości mogą mieć poważne konsekwencje. Objawami może być na przykład pogorszenie wzroku. Jaki więc wniosek? Z każdą dolegliwością, należy udać się do odpowiedniego specjalisty. Nawet w takim przypadku kiedy objawy mogą się wydawać naprawdę błahe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here