Każda kobieta marzy o intensywnie czarnych, grubych i bardzo długich rzęsach. Odpowiednio pomalowane, skutecznie podkreślają wygląd oczu, a ponadto przyciągną niejedno spojrzenie. W celu uzyskania takiego efektu, należy pamiętać o zakupie dobrego tuszu do rzęs. Na co jednak zwrócić uwagę?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/dobry-tusz-do-rzes/

Zakup dobrego tuszu do rzęs

Przy wyborze kosmetyku, nie zawsze należy kierować się wyłącznie ceną lub marką. Zamiast tego, istotne jest wyprofilowanie szczoteczki, a także sama konsystencja produktu. Tak samo jest z opakowaniem, które nie świadczy o trwałości produktu.

Najważniejsza jest spiralka, czyli szczoteczka. To dzięki niej, można otrzymać efekt mocno podkręconych i wydłużonych rzęs. Należy zwrócić uwagę na to, czy szczoteczka jest precyzyjna, ma dobrze rozstawione włoski i jaki jest jej kształt. Zaleca się stosowanie silikonowych szczoteczek, które lepiej malują i rozdzielają rzęsy.

Należy zwrócić uwagę również na skład tuszu do rzęs. Najlepiej, jeżeli maskara w swoim składzie zawiera tylko wysokiej klasy składniki, takie jak pigmenty czy minerały. Są one odpowiedzialne nie tylko za nasycenie koloru, ale także pielęgnacji włosów. Dobre maskary posiadają także substancje regenerujące. Zapobiegają one utracie rzęs oraz są odpowiedzialne za ich wzrost.

Nie tylko maskara

Oprócz odpowiedniego tuszu do rzęs, należy pamiętać także o innych zasadach dobrego makijażu. Aby rzęsy pięknie się prezentowały, a także były silne i zdrowe, trzeba również dbać o prawidłowy demakijaż. Rzęsy, podobnie jak skóra, również potrzebują czasu na odpoczynek i regenerację. Częste omijanie demakijażu lub jego nieprawidłowe wykonywanie, może tylko osłabić rzęsy.

Co więcej, istotna jest również pielęgnacja. Oprócz stosowania dobrej maskary, warto od czasu do czasu zastosować silne serum lub odżywkę. Ważne jest to, aby produkty te zawierały aktywne składniki. Dzięki nim, poprawi się zarówno kondycja, jak i wygląd rzęs.

Przeczytaj też: http://myszkowiec.com.pl/jak-dbac-o-wrazliwa-skore-glowy/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInwestycja w Nysie
Następny artykułWirtualna inwestycja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here