Trądzik zazwyczaj pojawia się w okresie dojrzewania i jest związany z burzą hormonów. Wiele osób szuka sprawdzonych i skutecznych sposobów w walce z tą przypadłością. Część  z nich nie chce decydować się na leczenie dermatologiczne i próbują w naturalny sposób poradzić sobie z tym problemem.

Trądzik młodzieńczy przechodzi prawie każdy nastolatek. Występuje on także u około 25 procent dorosłych. Przyczyn występowanie może być kilka, jednak przede wszystkim związane są z burzą hormonów, jaka występuje u nastolatka. Powodują go również: nadmierny stres, nieodpowiednia dieta, uwarunkowania genetyczne, nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych oraz namnażanie bakterii. Można z nim walczyć w naturalny sposób, wykorzystując dobrodziejstwo roślin i obecnych w każdym domu składników.

Wykorzystaj drożdże

Drożdże pomagają w walce z trądzikiem. Można je przyjmować do wewnątrz organizmu w formie pitnej z drożdży piwowarskich lub tabletek z tym składnikiem. Drugą metodą jest stworzenie maseczki z drożdży do pieczenia i stosowanie miejscowe. Zabieg taki można powtarzać co dwa dni maksymalnie przez miesiąc.

Olejki eteryczne

Ze zmianami trądzikowymi świetnie radzi sobie olejek herbaciany, który ma wiele właściwości bakteriobójczych i przeciwzapalnych. Jego ogromną zaletą jest normalizowanie pracy gruczołów łojowych, dzięki czemu cera przestaje być tak tłusta i błyszcząca. Możesz stosować go miejscowo na wypryski. Ten zabieg nie wymaga rozcieńczania olejku lub mieszania go z innymi kosmetykami. Poznaj jak świetnie w pielęgnacji, sprawdzają się olejki eteryczne.

Zadbaj o dietę

Nie ma naukowych dowodów na to, że jakieś produkty nasilają objawy trądziku, jednak pewne jest to, że odpowiednie odżywianie zapewnia dobrą kondycję całemu organizmowi. Zadbaj, aby w twoim codziennym jadłospisie nie zabrakło witaminy A, która reguluje złuszczanie naskórka oraz witaminy B2 (ryboflawiny), witaminy B6 (pirydoksyny), PP (niacyny) ograniczających łojotok. Wprowadź do diety również cynk, który łagodzi stany zapalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here