Skrzyniopalety i pojemniki użytkowe to fundament logistyki i prawidłowej organizacji pracy wielu branż takich jak rolnictwo, motoryzacja, handel czy przetwórstwo żywności. Powszechnie stosowane do niedawna palety drewniane były ciężkie, nasiąkały podczas opadów i szybko niszczały, obecnie więc ich miejsce zajmują skrzyniopalety plastikowe. Jeśli temat wydaje Ci się ciekawy, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego

Ostatnia dekada przyniosła skokowy wzrost popularności skrzyniopalet plastikowych. Wynika to z rozwoju przemysłu oraz dostosowywania krajowej gospodarki do norm unijnych, których palety drewniane czy metalowe po prostu nie spełniały. Skrzyniopalety plastikowe występują w wielu odmianach i wariantach.

Klasyczne skrzyniopalety maximus oraz maxagri, doskonale sprawdzają się przy transporcie płodów rolnych oraz na halach produkcyjnych w celu transportu podzespołów i części. Wykorzystywane są także w handlu do przewożenia produktu na linii magazyn – sklep, lecz także składowania magazynowego. Natomiast w przemyśle chemicznym, zawierającym wiele niebezpiecznych substancji, lepiej sprawdzają się skrzynie CL oraz CF dostosowane do transportu cieczy oraz substancji żrących.

Producent skrzyniopalet

Dawniej na rynku istniały setki drobnych producentów skrzyniopalet, co wprowadzało ogromny chaos bowiem często w jednym przedsiębiorstwie używanych było kilkanaście różnych typów palet różniących się gabarytami i rozmiarami. Rozwój dużego przedsiębiorstwa Schoeller Allibert sprawił, iż na rynku upowszechniły się standaryzowane palety, które można łączyć ze sobą co ułatwia transport, magazynowanie i spedycje towarów. Wiele różnych niepasujących do siebie palet to chaos i zamieszanie – standaryzowane skrzyniopalety porządek organizacyjny.

Schoeller Allibert to nie tylko rewolucjonista rynku skrzyniopalet od 60 lat wprowadzający w branży innowacje i ulepszenia. Firma oprócz sprzedaży palet oferuje innowacyjną usługę wynajmu kontenerów i palet w określonej ilości i na określony czas. Dzięki temu przedsiębiorca, który tylko czasowo potrzebuje Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego może uniknąć niepotrzebnych wydatków i po prostu wypożyczyć je za określoną kwotę. Omawiany producent skrzyniopalet dba również o ekologię. Skrzyniopalety Schoeller Allibert są wykonane z tworzywa sztucznego HDPE w pełni nadającego się do recyklingu i ponownego wykorzystania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here