Koc może być używany na wiele różnych sposobów. Spełni on swoje zadanie zarówno, jako ciepłe okrycie w zimne dni, jak i dekoracja. Na rynku dostępne są koce z różnych tkanin, w rozmaitych kolorach i o różnej fakturze. To, jaki wybierzemy zależy oczywiście od naszych indywidualnych potrzeb i naszego gustu. Na pewno warto przy zakupie zwrócić uwagę na koc bawełniany.

Zalety koca bawełnianego

Pozytywną cechą każdego koca wykonanego z nici bawełnianych jest duża wytrzymałość. Koc bawełniany nie ulega rozciąganiu się, jego struktura jest mocna i bardzo trwała. Zazwyczaj taki koc służy domownikom latami. Zaletą tego produktu są jego naturalne włókna, które przepuszczają powietrze oraz nie wywołują alergii. Ze względu na te właściwości może być on używany do okrycia małych dzieci.

Koc bawełniany jest łatwy w utrzymaniu i pielęgnacji. Wystarczy prać go w odpowiedniej temperaturze, czyli 40-60 C. Suszyć należy w standardowy sposób, czyli rozwiesić i czekać aż zupełnie wyschnie. Koce bawełniane są świetne na chłodne wieczory i dni, wystarczy się nimi nakryć, żeby poczuć przyjemne ciepło.

Wady koca bawełnianego

Zasadniczo minusów tego produktu jest znacznie mniej niż plusów. Do największych wad koca bawełnianego można zaliczyć jego duży ciężar oraz to, że szybko się gniecie. Oczywiście duży ciężar odczuwalny jest przy kocach sporych rozmiarów i dość grubych.

Natomiast tworzące się zagniecenia mogą nie wyglądać dobrze, szczególnie jeśli koc jest używany jako narzuta na łóżku, fotelu lub sofie. Poza tym większych zastrzeżeń do koców bawełnianych trudno się doszukać.

Koc bawełniany – wyjątkowy dodatek w każdym domu

Wiele osób kupuje koce bawełniane, jako dekoracje do domu. Na rynku jest naprawdę bardzo dużo produktów z tej kategorii. Wśród nich znajdziemy koce o ciekawej fakturze, interesujących kolorach lub z wyjątkowym wykończeniem, takim jak frędzle. Każdy powinien wybrać coś dla siebie odpowiedniego.

Kupując koc z bawełny, jako ozdobę, warto przyjrzeć się jego wykonaniu i ogólnej jakości. Jako dodatek do wnętrz sprawdzają się koce duże, mięsiste. Jeśli chodzi o kolor i fakturę, to należy je dobrać odpowiednio do stylu, który panuje w danym miejscu. Koce na pewno niejednemu pomieszczeniu dodadzą przytulnej, miłej atmosfery.

Koc bawełniany znajdziesz w ofercie Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here