Kwiaty i inne rośliny w domu to świetny sposób na wprowadzenie do niego nieco natury, a także rześkiej zieleni. Choć nie są najlepszymi towarzyszami w sypialni, to fantastycznie sprawdzą się jako ozdoba salonu. Aby prezentowały się zjawiskowo i wpasowały we wnętrze niezależnie od panującego w nim stylu, warto poświęcić nieco czasu na dobór odpowiednich donic do salonu, które stanowią wówczas dodatkową ozdobę dla kwiatów i roślin.

Salon bliższy naturze

Od pewnego czasu panuje moda na powrót do natury i wdrażanie różnych ekologicznych rozwiązań do swojego życia. Prostym sposobem na zbliżenie się do przyrody jest ustawienie w swoim salonie kilku roślin. Ich zieleń działa uspokajająco i relaksująco na człowieka, a do tego przepięknie zdobi pomieszczenia. Aby rośliny prezentowały się jeszcze lepiej, warto dobrać do nich odpowiednie doniczki. Trzeba wówczas zwrócić uwagę nie tylko na wielkość donicy, ale także na jej ogólny design.

Styl salonu a donice na rośliny

Donice do salonu powinny pasować do ogólnego stylu wnętrza. W nowoczesnych salonach najlepiej sprawdzą się doniczki proste utrzymane w bieli, czerni lub odcieniach szarości. Z kolei we wnętrzach typu vintage można pozwolić sobie na bardziej ozdobne, nieco staromodne modele. Donice do salonu powinny również dobrze wpasowywać się w niego pod względem kolorystycznym. We wnętrzu silnie inspirowanym naturą warto postawić na doniczki drewniane lub wykonane z materiałów imitujących drewno. Należy także zwrócić uwagę na podstawkę do doniczki. Nie zawsze jest ona sprzedawana razem z wybranym modelem, dlatego samodzielnie trzeba ją odpowiednio dobrać. Można przy tym postawić na proste połączenie, czyli podstawkę w kolorze doniczki lub coś kontrastowego – białą podstawkę do czarnej doniczki.

Gdzie szukać wyjątkowych donic do salonu?

Piękne i wyjątkowe donice do salonu można znaleźć w sklepach ogrodniczych, niektórych marketach budowlanych, a nawet w zwykłych sklepach. Podczas kupowania należy jednak zwrócić szczególną uwagę na jakość donicy. Warto sprawdzić, z jakiego materiału zostały wykonane, zwrócić uwagę na grubość użytego materiału, a także na ogólny efekt wizualny. W sklepach ogrodniczych można zwrócić się o pomoc w doborze donicy do salonu do jednego z pracowników. Pomogą oni wybrać model odpowiedni do danej rośliny, m.in. dopasują wielkość doniczki. Warto zwrócić także uwagę na podstawki do doniczek, które nie mogą przeciekać i nie mogą złamać się lub pękać pod ciężarem donicy z rośliną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here