Idealny stolik do manicure nie istnieje? Ależ istnieje! Trzeba tylko umiejętnie go wybrać. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, by charakteryzował się trzema kluczowymi i najważniejszymi dla niego cechami: wygodą wynikającą z ergonomicznej budowy, wysoką estetyką pasującą do salonu oraz ogólną praktycznością. Jaki jest więc stolik idealny?

Po pierwsze – praktyczny

Czyli odpowiednio zbudowany, wyposażony w liczne szuflady i szufladki, ułatwiające organizację miejsca pracy. Ważne jest to, by wszystkie te szafki miały odmienne wielkości, aby w każdej z nich dało się umieścić inne przedmioty, w ten sposób od razu je segregując i porządkując.

Praktyczność bardzo często wiąże się też z mobilnością. Coraz częściej stoliki do manicure są stolikami składanymi. Nawet jeśli nie w całości, to przynajmniej w poszczególnych swoich elementach. Mogą zawierać rozkładane nogi albo np. rozsuwane blaty.

Po drugie – estetyczny

Stolik do manicure jest taką podstawową częścią stanowiska do stylizacji paznokci, tak więc musi do tego stanowiska pasować i łączyć się z nim pod względem swojego designu. Kwestie estetyki nie są może priorytetem i nie są ważniejsze od praktyczności czy wygody, ale nie wolno ich zrzucać na dalszy plan czy tym bardziej w ogóle o nich nie myśleć.

Teraz co niektóre stoliki do manicure potrafią naprawdę zachwycać. Potrafią być eleganckie, luksusowe, a wręcz wytworne. W modzie są zwłaszcza te wykonywane z jasnego drewna, często dodatkowo barwione na biały odcień. Jasne meble ogólnie rzecz biorąc pasują do większości salonów i gabinetów, bo są uniwersalne w swoim wyglądzie, a przy tym zawsze kojarzą się z higienicznością, czystością i sterylnością.

Po trzecie – wygodny

Stylistki paznokci całe dnie spędzają przy swoich stolikach, dlatego te muszą być dla nich po prostu wygodne. Za wygodę mebla odpowie przede wszystkim jego blat. Musi być on odpowiednio wyprofilowany, a także musi mieć odpowiedni rozmiar, by umożliwiał bezproblemowe przeprowadzanie różnego rodzaju zabiegów na dłoniach i paznokciach.

Kształt blatu wchodzącego w skład stolika do manicure ma natomiast zapewniać komfort i stylistce, i jej klientkom. Podczas aranżowania stanowiska do pracy nie wolno myśleć wyłącznie o sobie. Zawsze trzeba mieć też na uwadze komfort klientek.

Stoliki do manicure dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here