Dzieciom podróżującym samochodem, należy zawsze zapewnić odpowiednią ochronę. Bez znaczenia czy dziecko jest malutkie, czy nieco większe. Siedziska samochodowe, stanowią bardzo komfortowe rozwiązanie, jeżeli w samochodzie przewozimy trochę starsze dzieci.
Siedzisko samochodowe zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, dodatkowo jest lżejsze i dużo prostsze w montażu.

Czym jest siedzisko samochodowe?

Siedzisko samochodowe, nazywane jest również podstawką samochodową. Jest to praktyczny dodatek, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, w trakcie jazdy samochodem. Czym się różni od fotelika samochodowego? Siedzisko samochodowe pozbawione jest zagłówka oraz oparcia.

Siedziska samochodowe, wykonane są z tworzywa sztucznego, które jest wytrzymałe. Na rynku można również spotkać modele, które powstały ze styropianu. Z zewnątrz pokryte są odpornym materiałem. Takie siedzisko jest lekkie, jego waga wynosi około 1 kg.

Aby zamontować siedzisko samochodowe, należy ustawić je na siedzeniu, gdy dziecko usiądzie na nim wygodnie, należy przypiąć je pasami bezpieczeństwa.

Siedziska samochodowe dla dzieci

Które dzieci, mogą korzystać z siedziska samochodowego?

Aby móc korzystać z podstawki samochodowej, dziecko musi mieć możliwość właściwego zapięcia pasów bezpieczeństwa samochodu. Jeżeli ktoś do tej pory korzystał z fotelika samochodowego o wadze 15-36 kg, bez większego problemu może zdemontować fotelik tak, że powstanie siedzisko samochodowe.

Czym się różni, fotelik samochodowy od siedziska?

Po pierwsze siedzisko różni się od fotelika sposobem montażu i łatwością obsługi. Siedzisko samochodowe jest dużo prostsze w użytkowaniu. Montaż fotelika samochodowego jest znacznie trudniejsza, ze względu na to, że rozmiar fotelika jest większy i waga również.

Kolejna różnica to grupa docelowa. Siedzisko samochodowe, może być używane tylko przez starsze dzieci, które ledwo mieszczą się do fotelika. Natomiast z fotelika samochodowego, mogą korzystać dzieci już od narodzin.

Ostatnią różnicą jest fakt, że siedzisko samochodowe jest bardziej wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Ale za to traci na bezpieczeństwie, ponieważ nie posiada oparcia. Siedzisko zabezpiecza wyłącznie punktowo. Zdecydowanie stabilniejszy jest fotelik samochodowy.

Przeczytaj też: http://www.republikadzieci.pl/rolety-samochodowe-dla-dzieci-jakie-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here