Ubrania i stroje wyglądają naprawdę przepięknie, jeśli są dobrze dopasowane do naszej sylwetki, ale również jeśli są dobrze dobrane kolorystycznie. Warto więc wiedzieć, które kolory do siebie pasują, a które się „gryzą” na tyle, że nie powinny tworzyć połączeń. Chcesz dowiedzieć się, jak kolorystycznie dobierać ubrania? Przeczytaj nasz najnowszy wpis!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/typy-kolorystyczne/

Łączenie kolorów – najważniejsze zasady

Dobieranie kolorów garderoby nie jest prostą sprawą. Często podczas przymierzania różnego rodzaju strojów ze zniechęceniem stwierdzamy, że górna część nie pasuje kolorystycznie do dolnej czy też odwrotnie. Dlatego też warto szukać na ten temat informacji, a my najważniejsze przedstawiamy poniżej.

Aby mądrze i prawidłowo łączyć kolory ubrań, warto skorzystać z matryc kolorów lub koła kolorów, które bez problemu znajdziemy w internecie. Z pewnością ułatwią nam znalezienie rozwiązań oraz pomogą właściwie połączyć górę z dołem. Ponadto dobierając ubrania można również kierować się zasadą kontrastów. W taki sposób ładnie ze sobą wyglądają żółty i fioletowy, niebieski i pomarańczowy, czerwony i zielony, a także czarny i biały. Te ostatnie to najpopularniejsze zestawienie według zasady kontrastów.

Ponadto ładnie wyglądają zestawione ze sobą kolory pokrewne. Tworzą bardziej wyważone połączenie i są dla osób, które niekoniecznie lubią się na co dzień rzucać w oczy. Z kolei garderobę na specjalne okazje możemy łączyć według metody monochromatycznej. Oczywiście, poszczególne elementy garderoby mogą również być w różnych odcieniach.

Ubrania dobrane do typu urody

O czymś takim, jak typ urody słyszał każdy z nas. Warto więc znać swój typ urody, aby dopasować do niego garderobę. Dobrze również wiedzieć o tym, że nie każdy kolor ubrań, pasuje do naszej karnacji i naszego typu urody. Ta wiedza jest więc dla nas bezcenna, jeśli chcemy dobrze wyglądać w tym, co nosimy. Jakie więc wyróżniamy typy kolorystyczne i jakimi możemy opisać je kolorami? Oto najważniejsze z nich:

  • Wiosenny typ urody charakteryzuje się jasną, lekko zarumienioną karnacją, oczami w kolorze niebieskim lub zielonym oraz blond włosami. Takie osoby najlepiej wyglądają w mocnych i ciepłych kolorach.  .
  • Letni typ urody to przede wszystkim brązowe włosy oraz brązowe, zielone lub szare oczy. Osoby o tym typie urody bardzo ładnie wyglądają w delikatnych kolorach, takich jak szary, niebieski czy różowy.
  • Jesienny typ urody określa cera w kolorze złota, piegi, rude włosy. Pasują więc do tego typu urody jesienne kolory – brąz, rudy, czarny, mocna zieleń.
  • Zimowy typ urody charakteryzuje się ciepłą oliwkową skórą, oraz ciemnymi włosami i brązowymi oczami. Czerwienie, czerń, granat powinny więc dominować w szafie. ciepła, oliwkowa cera, czarne lub ciemnobrązowe włosy, brązowe oczy. Dobrze radzi sobie z kontrastowymi zestawieniami: czerwieni, czerni, ciemnego granatu, fioletu, grafitu – to zdecydowanie jej kolory.

Zobacz też: http://myszkowiec.com.pl/szpilki-jak-je-nosic-aby-byly-wygodne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here