W dzisiejszych czasach bardzo ciężko nam jest się rozstać z naszym ukochanym smartfonem. Towarzyszy on nam dosłownie w każdej chwili. Czy będzie to przerwa w pracy, pobyt w łazience czy chwila dla siebie, zawsze jest obok nas. Słuchamy z niego audiobooków, oglądamy filmiki, gramy w gry, rozmawiamy z babcią z daleka. Dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie zrobić wszystko bez wychodzenia z domu. Często jest niestety tak, że po jakimś czasie staje się uzależnieni. Recepta na to może być detoks. Spróbujemy odłożyć telefon i spróbować z niego nie korzystać. Przekonasz się, że nie jest to trudne. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/spedz-dzien-bez-telefonu/

Dzień bez telefonu, czyli jak zacząć jednodniowy detoks? 

Jeden dzień, czyli całe 24 godziny bez użycia telefonu. Obecnie wydaje Ci się to wprost nie do zrealizowania. Jest to jednak możliwe, a zarazem każdy z nas powinien takie coś zrobić. Nie używanie telefonu przez jeden dzień pokażę Ci jak bardzo jesteś od niego uzależniony. Nie będzie to nic łatwego, ponieważ wiele osób jest bardzo przywiązanych do swoich smartfonów. Powinniście jednak zrobić to dla samego siebie, chociaż raz w miesiącu wykonać taką czynność. Pewnością odmieni się to na waszym zdrowiu. Ważne jest jednak, aby poinformować bliskich żeby niepotrzebnie się nie martwili. 

Jak nie nudzić się bez telefonu? – sposoby na nudę 

Brak telefonu szybko sprawdzi, że odczujesz nudę. Cały dzień bez telefonu to jednak wspaniały sposób na odrobienie zaległości, wtedy kiedy nie mieliśmy na to czasu lub woleliśmy poświęcić ten czas na śledzenie social mediów lub śmiesznych filmików. Spędź ten dzień na przeczytaniu książki, która od dawna stoi na Twojej półce. 

Czas dla siebie 

Kiedy nie macie dostępu do świata mediów, możecie w końcu poświęcić ten czas, w pełni dla samych siebie. Dobrym pomysłem będzie wykonanie dobowego spa, o którym od dawna myśleliście. Nalejcie do wanny pełno wody, wrzućcie do niej kule do kąpieli, w tle puśćcie swoją ulubioną muzykę, zapalcie świeczki i odprężcie się.

Zobacz też: https://www.majesso.pl/pomysly-i-atrakcje-na-nudne-wieczory/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here