Każdy z nas przyszedł na świat przy pomocy fachowych profesjonalistów. Do takiego profesjonalnego składu zalicza się przede wszystkim lekarza sztucznych a także położną. To właśnie te osoby w profesjonalny sposób odbierają poród, opiekują się ciężarną kobietą oraz dbają o komfort w czasie ciąży, a także po porodzie. Być może, zawód położnej jest stworzony właśnie dla ciebie? Przekonaj się co należy zrobić oraz jaką ścieżkę edukacyjną wybrać, aby ubiegać się o takie stanowisko.
Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-polozna-edukacja-w-kierunku-poloznej/
Edukacja zawodowa – kierunek położnictwo
Aby zostać położna, musisz ukończyć odpowiedni kierunek studiów wyższych. Położnictwo możesz studiować na dużej ilości uczelni. Podczas rekrutacji pod uwagę będą brane przedmioty takie jak matematyka, chemia, biologia, fizyka geografia czy informatyka. Przynajmniej dwa z nich w wersji rozszerzonej musisz zdawać na maturze. Taki kierunek istnieje zarówno na uczelniach prywatnych jak i publicznych. Do rozpoczęcia pracy musisz Ukończyć studia przynajmniej na poziomie pierwszego stopnia. Wtedy otrzymujesz tytuł licencjata. Kontynuowanie swojego rozwoju zawodowego, możesz osiągnąć przez tytuł magistra. W niektórych przypadkach zdarza się, że uczelnia oferuje położnictwo jako kierunek w formie jednolitym. Składa się on z 6 semestrów. W tym czasie czeka cię około 4600 godzin kształcenia teoretycznego oraz klinicznego. Następnie czekają nas 4 semestry, które opiewa 1300 godzin zajęć. Podczas tego czasu przynajmniej 585 godzin przyznawanych jest na praktykę kliniczną.
Czego dowiesz się na studiach położniczych?
Na takich studiach zdobędziesz kompleksowe wykształcenie przygotowujących się do wykonywania zawodu. Jest to kierunek dosyć interdyscyplinarny. Podczas studiów zdobędziemy wiedzę z zakresu pielęgniarstwa, położnictwa, ginekologii, pediatrii oraz neonatologii. Do tego garść i psychologii oraz socjologii z pewnością nas nie ominie. Przedmioty, które czekają nas do zaliczenia to między innymi anatomia i fizjologia człowieka, genetyka, mikrobiologia, techniki położnicze, prowadzenie porodu czy ogólne podstawy opieki medycznej.
Zobacz też: http://myszkowiec.com.pl/praca-poloznej-czym-zajmuje-sie-polozna/