Wyposażenie dla kanarka

0
591

Kanarki są uwielbianymi przez wiele osób ptakami. Odznaczają się nie tylko uroczym śpiewem, ale też bardzo przyjaznym zachowaniem, a co więcej – są niekłopotliwe w utrzymaniu. Nic więc dziwnego, że wiele osób chętnie wybiera je na swoje zwierzątka domowe. Co jednak należy zgromadzić, by zapewnić takiemu pupilowi jak najlepsze warunki?

Klatka w pierwszej kolejności

Bez wątpienia najważniejszym wyborem będzie klatka dla kanarka. Powinna być odpowiednio przestronna, ponieważ to ona zapewni ptaszkowi dom. Co za tym idzie, musi on mieć tam odpowiednią ilość miejsca do rozprostowania skrzydeł i krótkiego lotu. Musi także mieć możliwość znalezienia swoich ulubionych miejsc, w których będzie odpoczywał, pielęgnował piórka czy też spożywał posiłki.

Z tego względu warto sięgnąć po większą klatkę, która zapewni mu swobodę i wygodę. Jednym z doskonałych wyborów może być klatka Comfy Jolly 3 o wymiarach 74x40x59 cm. Dzięki takiej wielkości doskonale sprawdzi się w domowym zaciszu, nie zawadzając mieszkańcom, a jednocześnie pozwoli małemu podopiecznemu na wygodne zamieszkanie w jej wnętrzu.

Na spodzie klatki powinien znaleźć się naturalny, chłonny podkład, na przykład wykonany z drewna. Dzięki temu jej sprzątanie będzie łatwe i szybkie, a wokół ptasiego domku nie będzie pojawiał się przykry zapach.

Poidełko i karmnik

Kolejne dwa bardzo ważne elementy wyposażenia to oczywiście poidełko i karmnik. Żadne zwierzątko nie może obejść się bez wody i pożywienia, dlatego stanowią one niezbędny element każdej klatki. Co równie ważne, powinny być tak umieszczone, aby ptaszek zawsze miał do nich łatwy dostęp.

Poidełka dla ptaków są najwygodniejsze, jeśli mogą zostać umieszczone na zewnątrz klatki, a jedynie miejsce, z którego zwierzęta piją, znajduje się wewnątrz niej. Dzięki takiemu rozwiązaniu dodawanie i wymiana woda są bardzo łatwe i nie wymagają otwierania całej klatki.

Karmnik powinien z kolei być dopasowany przede wszystkim do miejsca, w którym się znajdzie. Wiele ptaków lubi “porywać” swoje pożywienie z miejsca jego podania i przenosi się z nim w inny punkt klatki, dlatego warto postawić na własną wygodę podczas podawania jedzenia.

Zabawki i dekoracje

Decydując się na posiadanie kanarka, należy zadbać o jego jak największy komfort także poprzez umieszczenie w klatce odpowiedniej ilości dodatkowego wyposażenia. Ptaszek powinien mieć możliwość znalezienia sobie miejsca do odpoczynku czy zabawy. W tym celu można zastosować różne elementy dekoracyjne, które jednocześnie będą pełnić wyżej wymienione funkcje. Świetnie sprawdzą się w tej roli przede wszystkim żerdki oraz różnego rodzaju patyki i sznurki, które zostaną rozpięte i przymocowane do klatki.

Dzięki nim kanarek usiądzie dokładnie tam, gdzie chce: bliżej lub dalej od ludzi, by radośnie spędzić z nimi czas albo usnąć czy też zadbać o swoją higienę. Rozmieszczone w pewnych odległościach od siebie pozwolą mu także na rozprostowanie skrzydeł i krótki przelot, który wspomoże jego zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here