Olejek rycynowy to jeden z najstarszych znanych surowców kosmetycznych. W krajach takich jak Egipt czy Indie był on wykorzystywany już kilka tysięcy lat temu. Obecnie na szeroką skalę stosuje się go w przemyśle kosmetycznym, np. do produkcji wielu kosmetyków. Z powodzeniem możemy go także wykorzystywać do domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Sposobów jego kosmetycznego zastosowania szukaj w poniższym artykule.

Skład oleju rycynowego

Olej rycynowy, niekiedy nazywany także olejem rącznikowym, powstaje z nasion rącznika pospolitego w procesie zimnego tłoczenia. Posiada on postać bardzo gęstej cieczy o białej do jasnożółtej barwy. Jego głównym składnikiem jest gliceryd kwasu rycynolowego. W jego składzie znajdują się także niewielkie ilości glicerydów kwasu oleinowego, linolowego, palmitynowego i stearynowego.

Jakie pielęgnacyjne właściwości posiada olej rycynowy?

Olej rycynowy jest surowcem kosmetycznym o silnych właściwościach odżywczych i regeneracyjnych. Dodatkowo szybko się wchłania i przenika przez skórę pozostawiając ją dogłębnie nawilżoną, miękką i wygładzoną. Wykazuje on także działanie antybakteryjne, przez co sprawdzi się w pielęgnacji skóry trądzikowej i skłonnej do podrażnień. Świetnie sprawdzi się on także w przypadku pielęgnacji włosów. Jego regularne stosowanie sprawia, że włosy łatwiej się rozczesują, są gęstsze, odżywione i wyjątkowo lśniące. Z powodzeniem można go także używać do nawilżania paznokci i skórek wokół nich a także do olejowego demakijażu twarzy i oczu.

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy

Najpopularniejszym sposobem stosowania oleju rycynowego bez wątpienia jest pielęgnacja brwi i rzęs. Składniki zawarte w oleju rycynowym przyśpieszają porost, zapobiegają łamaniu i wypadaniu a także wzmacniają i przyciemniają włoski. Co więcej, przy systematycznym stosowaniu efekty jego działania zaobserwować można już po tygodniu kuracji. Należy jednak uważać, aby produkt nie dostał się do oka, ponieważ może on spowodować opuchnięcie, łzawienie i podrażnienie spojówek.

Jak wzmocnić brwi i rzęsy przy pomocy olejku rycynowego?

  1. Niewielką ilość olejku nanieś na suchą, czystą szczoteczkę (np. po tuszu do rzęs).
  2. Rozprowadź olejek równomiernie na całej długości szczoteczki.
  3. Przeczesz delikatnie brwi i rzęsy zaczynają od ich nasady.

Zabieg wykonuj codziennie, najlepiej przed snem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here