Główne powody, dla których włosy się przerzedzają

0
913

Niemalże każdy i każda z nas zna aż nad wyraz dobrze ten problem – do niedawna piękna i lśniąca fryzura zmienia się wręcz nie do poznania, włosów z dnia na dzień ubywa, natomiast podczas codziennej pielęgnacji zauważamy prześwitującą przez fryzurę skórę głowy. Z naszych obserwacji wynika, że może to w ujęciu długoterminowym mieć bardzo negatywny wpływ na samopoczucie takich osób, odbijając się na sposobie w jaki postrzegają one siebie oraz powodując różnorakie zaburzenia natury psychicznej, z depresją oraz zaburzeniami łaknienia na czele.

Lekarze oraz trycholodzy są ze sobą zgodni – przyczyn, dla których nasze uczesanie znacznie odbiega wyglądem od oczekiwań może być całe multum. Najpowszechniejszymi z nich są uwarunkowania genetyczne (na które w większości przypadków nie mamy jakiegokolwiek wpływu) oraz niedawno przebyte choroby, szczególnie te przewlekłe, które to powiązane są bezpośrednio z koniecznością stosowania medykamentów mogących mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Równie problematyczna okazać się może nieprawidłowa dieta, niewystarczająca ilość snu, jak też przedłużający się stres, który sprawia, że naszemu ciału zaczyna brakować podstawowych składników odżywczych, natomiast te, które dostarczamy mu z pożywieniem wykorzystywane są celem utrzymania w zadowalającej kondycji kluczowych organów wewnętrznych. Oznacza to jednocześnie, że włosy nie są traktowane priorytetowo, a w skrajnych przypadkach są nawet całkowicie zaniedbywane, a jak wiadomo – jeżeli nie otrzymają niezbędnych witamin czy mikroelementów, nie tylko nie będą mogły się one odpowiednio rozwijać, ale także zaczną z czasem obumierać.

Plagą naszych czasów są również wszelakie formy łysienia, na czele z jego odmianami telogenową, androgenową oraz plackowatą. Co bardziej zdeterminowani konsumenci starają się walczyć z tymi problemami decydując się na dość bolesny oraz inwazyjny zabieg transplantacji włosów, jednakże okazuje się, że istnieją także o wiele bezpieczniejsze i mniej traumatyczne sposoby przywrócenia włosom ich pierwotnego blasku. Do najskuteczniejszych należy bez wątpienia stosowanie peruk naturalnych i syntetycznych oraz przedłużanie włosów i ich wizualne zagęszczanie włosów przy wykorzystaniu specjalnych pasemek mocowanych bezpośrednio do bazy lub też do końcówek samodzielnie wyhodowanych przez daną osobę włosów.

Musimy oczywiście pamiętać, że powyższe rozwiązania nie mogą być traktowane jako panaceum na wszystkie problemy, z którymi się zmagamy, a nawet najlepiej wykonana terapia musi być połączona z regularną suplementacją, stosowaniem odpowiednich kosmetyków i środków medycznych oraz wprowadzeniem odpowiednich zmian w swoim stylu życia. Warto postarać się ograniczyć ilość stresu na jaki jesteśmy narażeni każdego dnia, wprowadzić do jadłospisu większe ilości warzyw oraz owoców, jak również zwiększyć częstotliwość uprawianej aktywności fizycznej. Jesteśmy wręcz przekonani, że włosy podziękują Państwu za wprowadzone modyfikacje, a nabyta peruka lub system uzupełnień dodatkowo dopełnią spektakularnego efektu wizualnego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here