W branży logistyczno-magazynowej coraz większą popularnością cieszą się skrzyniopalety, stanowiące ciekawą alternatywę wobec tradycyjnych rozwiązań transportowych, jakim są drewniane palety. Czym są skrzyniopalety, jakie są ich rodzaje i dlaczego warto po nie sięgnąć?

Czym są skrzyniopalety?

Są to dużej wielkości pojemniki, łączące w sobie zalety zarówno palet, jak i tradycyjnych skrzyń. Zazwyczaj mają one wymiary standardowych palet, w związku z czym nadają się do składowania w tych samych systemach magazynowania oraz są dostosowane do obsługi za pomocą wózków widłowych. Dodatkowo, mogą one być modyfikowane według indywidualnych potrzeb klienta i wyposażone w dodatkowe elementy lub mechanizmy, pozwalające na bezpieczny transport i przechowywanie praktyczne dowolnego rodzaju ładunków, w tym produktów sypkich lub drobnych elementów precyzyjnych.

Jakie są rodzaje skrzyniopalet?

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów tego rodzaju rozwiązań, poczynając od pełnych skrzyniopalet drewnianych lub metalowych w najróżniejszych wymiarach, a kończąc na tych najnowocześniejszych, wykonanych z tworzyw sztucznych z możliwością składania. Wszystkie one mogą być osadzone zarówno na płozach, kołach jak i na stopach. Plastikowe kontenery składane są stosunkowo najdroższe, jednak posiadają szereg niezaprzeczalnych zalet i dlatego właśnie na nich warto się skupić.

Kluczowe zalety składanych skrzyń paletowych

Przede wszystkim skrzyniopalety składane są niezwykle praktyczne. Można je złożyć na płasko, dzięki czemu zajmują tyle miejsca co europalety i pozwalają na redukcję kosztów transportu powrotnego oraz magazynowania. Jednocześnie znakomicie chronią przewożony ładunek przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo, możliwość składania boków skrzyniopalety znacząco ułatwia dostęp do jej zawartości, a tym samym czyni ją łatwiejszą w obsłudze. Najwięcej zalet ma jednak tworzywo, z jakiego wykonane są skrzyniopalety składane. Jest to zazwyczaj polietylen HDPE, charakteryzujący się znacznie wyższą trwałością i odpornością na warunki zewnętrzne (takie jak wilgoć lub niskie temperatury) niż drewno. W rezultacie skrzyniopaleta składana ma wyraźnie dłuższy cykl życia niż jej drewniany odpowiednik i pomimo stosunkowo wysokich początkowych nakładów inwestycyjnych, w długim okresie to rozwiązanie może przynieść zauważalne oszczędności. Ponadto, zastosowane tworzywo jest dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości, dzięki czemu świetnie nadaje się do transportu i magazynowania wszelkiego rodzaju produktów spożywczych, w tym warzyw i owoców, również w warunkach chłodniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here